22.06.2026

На Вінниччині вшанували пам’ять мільйонів українців, чиї життя безжально забрала Друга світова війна

У Ямпільські громаді відзначили День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Трагедію, що принесла мільйони жертв та руйнування на українську землю.

Біля Меморіалу, де спочивають визволителі міста, поклали квіти, провівши глибокі паралелі між історичними втратами та сучасною кривавою боротьбою українського народу за свою свободу.

Про це офіційне повідомлення Ямпільської міської ради.

У міській раді наголошують, що сьогодні, коли Україна знову змушена виборювати своє право на існування зі зброєю в руках, такі дати набувають ще більшої ваги та сенсу.

Сьогодні, коли український народ знову боронить свою державу від агресора, пам’ять про минуле має особливе значення. Вона вчить берегти свободу, цінувати життя, підтримувати одне одного та не дозволяти війні стерти людську гідність і правду, – йдеться у дописі.

З нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни представники влади разом із небайдужою громадськістю прийшли до меморіалу, аби віддати данину шани минулим поколінням. Присутні схилили голови перед подвигом воїнів, які назавжди залишилися лежати у ямпільській землі після звільнення міста.

Учасники заходу спільно помолилися та висловили вічну вдячність як жертвам воєнних лихоліть минулого, так і нинішнім захисникам, які просто зараз віддають свої життя за мирне майбутнє України.

В пам’ять про кожного загиблого тоді та нині – поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим захисникам України та Меморіалу слави у центрі Ямпільської громади.