У п’ятницю, 26 червня, відбувся 76-й обмін полоненими. 160 українських захисників повернулись на Батьківщину. У результаті переговорного процесу та завдяки зусиллям української сторони вдалося визволити 160 військовослужбовців, які перебували в полоні з 2022 року. Серед звільнених військовополонених додому повертається і житель Качківки, що на Ямпільщині, Василь Кошін.
Про радісну звістку для Ямпільської громади розповіло видання Ямпільська районна газета “Ямпільські вісті”.
Доброволець
Як зазначається, Василь Кошін, який народився 23 червня 1975 року, з початком повномасштабного вторгнення добровільно став на захист України, хоча був комісований і не підлягав мобілізації.
“18-річні хлопці служать, а я чим гірший?” – сказав чоловік і взяв до рук зброю.
Захисник проходив службу у складі 110-ї окремої механізованої бригади 2-го мотопіхотного батальйону.
10 квітня 2022 року під час виконання бойового завдання потрапив у російський полон.

Полон
Тривалий час родина не знала, що з Василем Васильовичем. Де він? Як він? Але всі молилися і чекали на бодай яку звістку. Як йдеться у дописі, лише 22 червня 2022 року стало відомо про полон.
Дізналися, що він перебуває у Суходольську, у виправній колонії №36 (ЛНР). Пізніше його перевели до виправної колонії №1 у Чебоксарах (чуваська республіка рф), де він перебував до звільнення.
І ось 26 червня у межах 76-го обміну Василь Кошін повернувся на рідну землю.

«Я скучив»
Перша телефонна розмова на рідній землі у батька була з донькою.
“Перше, що тато сказав, було: “Я скучив”. Потім запитав, де я навчаюся, ким я хочу стати. Ми просто говорили… Це була найважливіша розмова за всі ці роки, – розповіла Вікторія.
Наразі Василь Кошін, як і інші звільнені з полону захисники, проходитиме комплексну реінтеграцію, яка включає медогляд, лікування, індивідуальні програми психологічної та фізичної реабілітації.
Фото “Ямпільські вісті”

