25.06.2026

На Вінниччині обговорили стан виконання планів стійкості у громадах Могилів-Подільського району (відео)

Начальниця ОВА Наталя Заболотна  провела нараду з керівниками громад Могилів-Подільського району, під час якої обговорили готовність об’єктів критичної інфраструктури, закладів освіти, медицини й соціальної сфери до роботи під час можливих блекаутів.

В ході зустрічі заслухали доповіді керівників громад про те, як реалізуються визначені заходи, які є потреби та де потрібна підтримка з боку області.

Також присутні обговорили необхідність напрацювання громадами місцевих механізмів для підтримки жителів, передусім ветеранів та їхніх сімей, людей старшого віку, людей з інвалідністю, багатодітних родин.

Енергонезалежність шкіл, лікарень, соцзакладів, безперебійна робота систем тепло та водопостачання – те, про що громади мають подбати ще до початку опалювального сезону, – зазначила Наталя Заболотна.

Детально зупинилися на питаннях забезпечення резервного живлення закладів соціально-гуманітарної сфери та інших об’єктів, від стабільної роботи яких залежить комфорт і безпека людей.

Наголошувалося на зосередженні на проєктах розвитку розподіленої генерації, зокрема, встановлення сонячних електростанцій. Такі рішення дозволять забезпечувати потреби власною генерацією та зменшити споживання електроенергії з мережі.

Усі громади повинні своєчасно виконати всі завдання з місцевих планів, а також мати конкретний перевірений алгоритм дій на випадок надзвичайних ситуацій, – підсумувала зустріч посадовиця.